spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Wycieczka do Inwałdu

09 czerwca, 2023

Warownia, warsztaty robienia świec, park miniatur, lunapark to tylko niektóre z atrakcji, które czekały uczniów naszej szkoły 2 czerwca w Inwałdzie.

Nasz bogaty program zaczęliśmy od zwiedzania grodu średniowiecznego gdzie mieści się chata tkacza, powroźnika, kowala i garncarza. Tam też spotkaliśmy okazałą smoczycę, która sieje strach wśród najmłodszych i zieje prawdziwym ogniem.

W dalszej kolejności czekały na nas warsztaty robienia świec z Panią Honoratą. Najpierw poznaliśmy historię ich tworzenia, po czym wszyscy pod surowym i dyktatorskim okiem instruktorki formowaliśmy świece z plastrów wosku. Tę lekcję na pewno wszyscy zapamiętają na długo.

Kolejną atrakcją, była sala tortur oraz spacer po murach warowni, który prowadził do jej najwyższego punktu-Baszty skąd można było podziwiać malownicze widoki. Najwięcej jednak emocji dostarczył wszystkim umiejscowiony w podziemiach paintball laserowy. W labiryncie pełnym smoków i średniowiecznych postaci, dzieci uzbrojone w laserową broń dzielnie walczyły o wygraną.

Balance Park okazał się świetnym testem dla tych, którzy chcieli sprawdzić swoją kondycję fizyczną oraz koordynację ruchową. Dzieci zmierzyły się z przeszkodami o różnych stopniach trudności i dowiodły, że doskonale sobie radzą z zadaniami sprawnościowymi.

Miłośnikom transportu wodnego niezapomnianych wrażeń dostarczyły „Smocze Tratwy.” Uczniowie wyposażeni w długie kije z niemałym trudem usiłowali poruszać się po jeziorze na tratwach.

Następnie czekały na nas niezwykłe miejsca w Parku Miniatur. Podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk podziwialiśmy miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw.

Ostatnim punktem programu był lunapark, a w nim między innymi Koło Młyńskie, Auto Scooter ,Egypt Spinning Coaster, Horror Show, Zielony Labirynt. Największą popularnością cieszyła się Łódź Piracka, która dostarczyła śmiałkom szerokiego wachlarza  emocji  i sporej dawki adrenaliny.

Mnóstwo atrakcji i nieoczekiwanych niespodzianek tego dnia sprawiło, że ten wyjazd pozostanie długo w naszej pamięci.

Opracowała p. Barbara Kogut