spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

II Międzypowiatowy Konkurs Geograficzny w Lubczy

11 czerwca, 2023

31 maja 2023 roku odbył się II Międzypowiatowy Konkurs Geograficzny pod hasłem „Azja i Afryka” dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Lubczy przy współpracy z MCDN Ośrodek w Tarnowie. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Burmistrz Ryglic, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie, Starosta Powiatu Tarnowskiego i Dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W rywalizacji wzięło udział 24 uczniów z 24 szkół podstawowych powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego. Imprezę uświetniły występy dzieci z tamtejszej szkoły, które wprowadziły nas w klimat kultury i obyczajów ludności zamieszkującej kontynent azjatycki i afrykański.

Naszą szkołę reprezentował Bartłomiej Miodowski z klasy VI. Bartek wykazał się znajomością wiedzy i umiejętnościami dotyczącymi obu kontynentów. Dziękujemy mu za włożony trud w przygotowanie się do konkursu i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Opracowała p. Marta Gadziała