spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

RADOSNY DZIEN DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

06 czerwca, 2023

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji.

Na początku czas upływał nam radośnie na beztroskim hasaniu na placu zabaw. Następnie dzieci uczestniczyły w zawodach sportowych. Były biegi slalomem, wyścigi, przewlekanie się przez szarfę oraz zabawy z chustą animacyjną. Po krótkim odpoczynku w sali przedszkolnej powitaliśmy zaproszonych gości – Teatr Lalek ,,Kukiełka” z Ptaszkowej. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie kukiełkowo – jawajkowe pt. ,,Zielony Kapturek”. Była to klasyczna bajka, zaprezentowana w autorskim, ekologicznym wydaniu. Dynamika akcji sprawiła, że dzieci z ciekawością śledziły losy Zielonego Kapturka. Przedstawienie ubogacone było efektami specjalnymi w postaci dymów scenicznych oraz baniek mydlanych.

Po krótkiej przerwie przeznaczonej na posiłek obie grupy przedszkolne mogły obejrzeć kolejny teatrzyk, tym razem w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów z naszej szkoły. Uczniowie klas IV –VI zaprezentowali bajkę o Kopciuszku, która bardzo spodobała się naszym milusińskim.

Następnie wszyscy udaliśmy się powtórnie na plac zabaw, gdzie mogliśmy skosztować pysznych gofrów, kiełbasek z rożna, popcornu, waty cukrowej i wspólnie bawić się z kolegami i koleżankami z naszej szkoły, którzy w tym dniu świętowali Dzień Rodziny.

To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii.

Opracowała p. Jadwiga Tabor