spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

„Jest karnawał, więc tańczmy…”

27 stycznia, 2024

Po długim i pracowitym I semestrze nauki przyszedł czas na zasłużoną zabawę. Odpowiedzią na potrzebę oderwania się uczniów od wytężonej pracy był zorganizowany w naszej szkole 24 stycznia bal karnawałowy.

Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w bogato przystrojoną salę balową, na której królowały kolorowe postacie z bajek. Jak na prawdziwą zabawę karnawałową przystało, nie zabrakło również oryginalnych masek będących symbolem anonimowości.

W poszczególnych zespołach klasowych zorganizowano gry i zabawy integracyjne, wśród których znalazły się konkursy zręcznościowe, taniec ‘na gazecie’, tematyczne koło fortuny, „Jaka to melodia?”, a nawet dekorowanie pierniczków na czas.

Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do spotkania i zintegrowania całej społeczności szkolnej. W organizację tego wydarzenia zaangażowani byli bowiem nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice, którzy chętnie włączyli się w zabawę i zadbali o poczęstunek w każdej klasie.

Chętne i liczne uczestnictwo dzieci i młodzieży w tańcach, zabawach i korowodach na szkolnych korytarzach świadczy o tym, że impreza była udana i na długo pozostanie miłym wspomnieniem w pamięci.

Opracowanie p. Barbara Kogut