spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

26 listopada, 2023

17 listopada 2023r. odbyły się obchody XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Mottem wydarzenia było: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Głównym celem było propagowanie uczenia się matematyki, a w szczególności przypomnienie tabliczki mnożenia w zabawny i niecodzienny sposób, a także okazja do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

Już kilka dni wcześniej uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia i przypominali sobie mnożenie i dzielenie w zakresie 100. Po angażujących przygotowaniach odbyły się egzaminy sprawdzające „tabliczkową wiedzę”, gdzie Komisje Egzaminacyjne pod opieką nauczyciela matematyki i opiekuna Samorządu Szkolnego sprawdzały znajomość mnożenia i dzielenia wśród rodziców, pracowników szkoły oraz starszych koleżanek i kolegów. Egzaminatorzy udali się również na spotkanie z rodzinami naszych uczniów, gdzie dorośli mogli się wykazać znajomością tych działań. Najlepsi mogli zdobyć tytuł Eksperta, a wszyscy dodatkowo nagradzani byli słodyczami.

Ponadto zostały przeprowadzone egzaminy w klasach III-VIII. Potyczki o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz zdobycie Certyfikatu odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych, które dały dzieciom niezapomniane emocje i wiele radości. Uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w światowej akcji poprzez świetną zabawę.

Jesteśmy pewni, że uczestnicy przekonali się, że tabliczka mnożenia ma zastosowanie w życiu codziennym, a jej znajomość może być źródłem satysfakcji. Mamy nadzieję, że udział dzieci w tej imprezie zachęcił je do doskonalenia sprawności wykonywania działań z zakresu mnożenia i dzielenia.

Opracowanie p. Marta Gadziała