spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Andrzejki 2023

25 listopada, 2023

Andrzejki to niezwykły dzień, pełen wróżb, magii i przepowiedni. Mimo że są one interpretowane z przymrużeniem oka, rokrocznie stanowią świetną okazję do dobrej zabawy i spotkania w gronie znajomych. Z całą pewnością tradycje związane z wigilią św. Andrzeja na stałe wpisały się w polską kulturę, dlatego warto je kultywować chociażby po to, by młode pokolenia miały możliwość poznania zwyczajów swoich przodków.

W czwartkowe popołudnie szkolne sale zamieniły się zatem w pięknie przystrojone i pełne smakołyków tajemnicze kąciki wróżb. Dzieci i młodzież poznawały swoją przyszłość na wiele sposobów. Odczytywaliśmy znaki z kart, magicznej księgi, kwiatów, kolorów, ciasteczek czy, cieszącego się niezmiennie dużym zainteresowaniem, serca z imionami. Poza tymi najbardziej tradycyjnymi sposobami wróżenia wśród uczniów znaleźli się tacy, którzy do zabawy andrzejkowej podeszli w nowatorski sposób. Karol – uczeń klasy szóstej – zaproponował swoim rówieśnikom między innymi koło fortuny oraz opracowaną przez siebie wieloetapową grę opartą na ciekawych łamigłówkach. Uczniowie z wielkim entuzjazmem poszukiwali kodu, który miał być dla grupy przepustką do zdobycia Dyplomu Klasowych Detektywów. Zadanie było urozmaicone efektami dźwiękowymi, które dynamizowały przygodę i potęgowały ekscytację uczestników.

Jak wiadomo, każdej zabawie andrzejkowej towarzyszą także tańce. W tym roku, po raz kolejny pięknie udekorowana sala gimnastyczna stała się miejscem wspólnych zabaw i pląsów. Niewątpliwie do korzystania z parkietu zachęcała muzyka i oświetlenie.

Wieczór wróżb na długo zapadnie nam w pamięć. Mamy nadzieję, że był okazją do integracji całej społeczności szkolnej, a przede wszystkim u wielu osób wywołał uśmiech na twarzy 😊

Opracowanie p. Anna Więcek