spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

TEATRALNE SPOTKANIE Z BAŚNIAMI ANDERSENA

08 grudnia, 2023

7 grudnia 2023 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas II i III obejrzeli w Dąbrowskim Domu Kultury spektakl pt. „Baśnie Andersena” Teatru TENTEATR z Wrocławia.

Spektakl przygotowany został z myślą o przypomnieniu baśni, niosących pozytywne i ponadczasowe przesłania. Narratorem opowieści jest Ole Zmruż-oczko, który co wieczór przedstawia dzieciom coraz to nowe „bajki na dobranoc”. Poszczególne historie stanowią odrębne i jednorodne całości, a każda z baśni niesie naukę aktualną i dziś.

„Świniopas” — to pochwała szacunku dla innych i nieulegania pustym pokusom; „Krzesiwo” — uczy właściwego wyboru wartości przypominając, że „nie wszystko złoto, co się świeci”, a ,,Calineczka — uczy nas, że jeżeli udzielimy komuś pomocy, to na pewno ktoś nam się odwzajemni, gdy my będziemy tej pomocy potrzebować.

W spektaklu wykorzystano piosenki, śpiewane przez bohaterów poszczególnych baśni. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały spektakl. Żywiołowo reagowały na humor zawarty w przedstawieniu oraz muzykę. Po skończonej sztuce mali widzowie pełni wrażeń wrócili do przedszkola i szkoły.

Niestety nie możemy zaprosić do foto galerii, ponieważ organizatorzy spektaklu nie wyrazili zgody na wykonywanie zdjęć.

Opracowanie p. Jadwiga Tabor