spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

24 czerwca, 2023

W piątek 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Świętowanie rozpoczęliśmy w kościele parafialnym, gdzie odbyła się uroczysta msza święta, kończąca rok szkolny.

Następnie rozpoczęły się uroczystości na sali gimnastycznej. Z całą społecznością szkolną świętowali nasi goście: pan Stanisław Ryczek- zastępca burmistrza oraz pani Bożena Bania -przewodnicząca Rady Rodziców. Zaszczycili nas swoją obecnością również rodzice.

Ostatni dzień roku to czas podsumowań, gratulacji i podziękowań. Tym razem nie było inaczej. Pan dyrektor dziękował za ciężką pracę wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom. Duża grupa otrzymała świadectwa z biało- czerwonym paskiem. Najlepsi uczniowie zostali również wyróżnieni Nagrodą Burmistrza.

Część artystyczna rozpoczęła się polonezem wykonanym przez absolwentów szkoły. Po tańcu nastąpiła uroczystość pożegnania klas ósmych, którzy od września rozpoczną naukę w nowej szkole. Młodsi uczniowie zaprezentowali drogowskazy, wiersze, taniec oraz życzenia w montażu słowno-muzycznym. W dalszej kolejności głos zabrała przedstawicielka klasy ósmej, która skierowała słowa podziękowania do dyrekcji, wychowawców i nauczycieli, a także do pracowników obsługi oraz młodszych koleżanek i kolegów.

Na zakończenie pan dyrektor podziękował wszystkim za pracę w roku szkolnym 2022/2023. Tradycyjne zabrzmiał ostatni dzwonek rozpoczynający wakacje.

Opracowała p. Ewa Kijowska