spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

07 września, 2023

4 września po długiej wakacyjnej przerwie rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2023/2024. Uroczystość w szkole poprzedziła Msza Święta odprawiona przez ks. Marka Synowca, po której uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do szkoły, gdzie po oficjalnym powitaniu, został odśpiewany hymn państwowy. Następnie głos zabrał Zastępca Burmistrza Pan Stanisław Ryczek, który przekazał Dyrektorowi Szkoły Panu Marcinowi Jarzwiecowi nominację na kolejne 5 lat kadencji z życzeniami dalszej owocnej pracy, a uczniom i nauczycielom pomyślności, energii i sił w nowym roku szkolnym.

W dalszej części głos zabrał dyrektor szkoły, który serdecznie powitał zebranych, a szczególnie ciepło przedszkolaków i pierwszoklasistów. Następnie przypomniał wydarzenia z 1 września 1939 roku. Pamięć poległych za Ojczyznę uczczono minutą ciszy.

Po tym nastąpiło uroczyste ślubowanie klasy I, a później pasowanie na uczniów naszej szkoły. Wychowawczyni Pani Leokadia Parkosz wręczyła dzieciom symboliczne upominki. Uczniowie klas IV i VII przygotowali krótką część artystyczną, w której nie zabrakło wspomnień z tragicznych wydarzeń dotyczących 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Na koniec pan dyrektor przedstawił sprawy związane z organizacją roku szkolnego oraz życzył wielu sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Po części oficjalnej zabrzmiał pierwszy dzwonek, a uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom- zapału i radości odkrywania nowej wiedzy, nauczycielom- inspiracji i satysfakcji z pracy, a rodzicom- dumy z osiągnięć swoich dzieci.

Opracowanie p. Marta Gadziała