spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

PRZEDSZKOLAKI W JURA PARKU!

28 maja, 2023

W miniony wtorek – 23 maja nasze przedszkolaki uczestniczyły w długo oczekiwanej wycieczce do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Na miejscu dzieci zostały bardzo ciepło przywitane przez Dinusia, a następnie w towarzystwie pani przewodnik zwiedziły Jura Park, gdzie podziwiały naturalnej wielkości modele dinozaurów oraz innych prehistorycznych stworzeń.

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały pani przewodnik i odpowiadały na zadawane przez nią pytania. Dzieciaki poszerzyły swoją wiedzę o nowe słownictwo i ciekawostki związane z prehistorycznym światem.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Oceanarium. Korzystając z okularów 3D mogliśmy zobaczyć ,, z bliska” jak wyglądało podwodne życie tysiące lat temu. To miejsce sprawiło, że przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Stanęliśmy „oko w oko” z potężnym, mierzącym blisko 20 metrów długości Megalodonem, rybo podobnym Mozazaurem, charakterystycznie uzębionym Liopleurodonem, czy też obdarzonym długą szyją płetwojaszczurem Plezjozaurem. Podwodny świat trochę nas przeraził, a jednocześnie zachwycił.

Uwieńczeniem wycieczki był zakup drobnych pamiątek. Z wyprawy do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i trochę zmęczeni. Była to niezapomniana przygoda, którą kiedyś może znów powtórzymy.

Opracowała: p. Jadwiga Tabor