spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Gminny Konkurs Plastyki Obrzędowej

27 marca, 2024

22.03.2024r. w Dąbrowskim Domu Kultury rozstrzygnięto 33. Edycję Gminnego Konkursu Plastyki Obrzędowej, który był przeprowadzony w trzech grupach wiekowych, w kategoriach: pisanka tradycyjna, pisanka współczesna oraz plastyka obrzędowa.

Celem konkursu było pielęgnowanie obrzędowości i tradycji świątecznych związanych z Wielkanocą, w tym zdobnictwo pisanek i inne formy plastyki obrzędowej. Do tegorocznej edycji uczniowie klas IV-V przygotowali 6 prac. Były to pisanki tradycyjne i współczesne oraz stroiki i wypieki.

Uczennica Zosia Taraska z klasy IV zajęła I miejsce w kategorii pisanka tradycyjna i otrzymała dyplom oraz nagrodę, którą wręczyli Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za włożony trud i wysiłek w przygotowanie pięknych prac, a Zosi gratulujemy zwycięstwa. Zapraszamy do udziału w konkursie w następnym roku, co niewątpliwie wpływa na podtrzymywanie tradycji wielkanocnych i pozwala na kreatywne spędzanie czasu w gronie rodzinnym.

Opracowanie p. Marta Gadziała