spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Dzień Patrona 2023

13 czerwca, 2023

7 czerwca 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkową uroczystość – Dzień Patrona. Z samego rana uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w Mszy Świętej, a następnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się przygotowana na tę okoliczność akademia.

Już po raz dziesiąty nasza szkoła była organizatorem konkursów inspirowanych życiem i działalnością Prymasa Tysiąclecia. Na początku części oficjalnej spotkania odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom, którzy zajęli najwyższe lokaty. Jest nam niezmiernie miło, że to przedsięwzięcie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zarówno konkurs plastyczny jak i literacki wspaniale wpisały się w tradycję naszej szkoły.

Hasło tegorocznej edycji Dnia Patrona brzmiało: „Największą mądrością jest umieć jednoczyć, a nie rozbijać…” Słowa Prymasa Tysiąclecia stały się mottem, na którym opierały się prezentowane przez uczniów teksty liryczne i piosenki. Część artystyczną wzbogaciła z pewnością sama postać Kardynała Wyszyńskiego, w którego fenomenalnie wcielił się przedstawiciel klasy VIII – Jakub Szczebak. Z niezwykle pozytywnym przyjęciem spotkał się także polonez zatańczony przez najstarszych uczniów naszej szkoły.

Niewątpliwie Dzień Patrona każdego roku jest dla naszej szkoły wielkim świętem. Wartości, które pozostawił nam Kardynał Stefan Wyszyński są ciągle aktualne i z każdym dniem nabierają nowego znaczenia. Tym bardziej ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci szacunku do dziedzictwa duchowego Prymasa Tysiąclecia.

Opracowała p. Anna Więcek