spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W NASZYM PRZEDSZKOLU

10 listopada, 2023

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek oba oddziały przedszkolne obchodziły 7 listopada. To właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

I taki właśnie był ten dzień – kolorowy i wesoły! Przedszkolaki przebrane w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz rozwiązywały zagadki. Były też muzyczne zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci brały też udział w bajkowych zajęciach z kodowania. Okazało się, że wszyscy bardzo dobrze znają bajki i świetnie radzili sobie z zadaniami.

Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało wszystkim dzieciakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

Opracowanie p. Jadwiga Tabor