W ostatnich tygodniach nasza szkoła brała udział w powiatowych zawodach piłki nożnej, które odbyły się na boisku „Orlik” w Oleśnie. W rozgrywkach nie zabrakło sportowych emocji, walki do ostatniego gwizdka oraz powodów do dumy.
Jako pierwsi naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas IV-VI. W zawodach uczestniczyło aż 14 drużyn, co świadczyło o dużym zainteresowaniu turniejem oraz wysokim poziomie rywalizacji. Nasi zawodnicy rozegrali trzy mecze grupowe, dając z siebie wszystko na boisku. Niestety nie udało się przejść dalej.
Następnie do rywalizacji przystąpiły dziewczęta z klas IV-VI, które od samego początku imponowały zaangażowaniem, determinacją i wolą walki. Po bardzo dobrych występach w fazie grupowej wywalczyły awans do półfinału z pierwszego miejsca. W meczu półfinałowym odniosły zwycięstwo, zapewniając sobie miejsce w finale i walkę o złoty medal z gospodarzami turnieju. Spotkanie finałowe było niezwykle emocjonujące, nasze zawodniczki stworzyły wiele sytuacji i walczyły z ogromnym poświęceniem. Ostatecznie po stracie jednej bramki zajęły znakomite drugie miejsce w całym turnieju.
Ostatnią reprezentacją naszej szkoły byli chłopcy z klas VII-VIII. Drużyna do końca walczyła z pełnym zaangażowaniem i sportowym duchem. Mimo dużego wysiłku i ambitnej gry nie udało się wyjść z grupy.
Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratulujemy sportowej postawy, zaangażowania oraz godnego reprezentowania naszej szkoły. Życzymy kolejnych sukcesów w przyszłych zawodach!
Opracowanie p. Anna Basta










