spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Wiosna, wiosna wkoło…

24 marca, 2023

Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy w naszej szkole  kilkoma tematycznymi atrakcjami.

W tym dniu każdy mógł wykazać się pomysłowością i przyłączyć się do zaplanowanej zabawy Dzień Bez Plecaka. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i oryginalnością pakując swoje podręczniki na różne sposoby. Był wózek, koszyki, worki, walizki, a nawet pufa.

Dużą popularnością wśród dzieci cieszyły się wiosenne puzzle. Niewątpliwym plusem tego działania była integracja zespołów klasowych. Zadanie bowiem skłoniło uczestników do wspólnej pracy i wymiany myśli. Włożony wysiłek zaowocował pięknymi wiosennymi i świątecznymi obrazami, które powstały po złożeniu pojedynczych elementów.

Nie obyło się również bez tematycznego konkursu językowego, którego myślą przewodnią była wiosna. Uczniowie klas IV-VIII po raz kolejny chętnie przystąpili  do  rywalizacji z j. angielskiego i udowodnili, że potrafią doskonale sprostać przygotowanemu zadaniu.  Po podsumowaniu wyników wyłoniono 10 laureatów. Są to:

J. Szwiec (kl.5), D. Rzeźnik (kl.5), M. Musiał (kl.6), Z. Musiał (kl.8) –I miejsce

Sz. Musiał (kl.5), M. Kowal (kl.6) A. Miodowska (kl.6) –II miejsce

J. Kawa (kl.6) – III miejsce

M. Ciećko (kl.7), P. Kijak (kl. 8) – IV miejsce

Wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu został doceniony i wszyscy, którzy zajęli wysoką lokatę, otrzymali z rąk pana dyrektora nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Dzień upłynął w radosnej atmosferze, a  różnorodność i charakter przygotowanych atrakcji sprawiła, że wszyscy poczuli  pierwszy powiew wiosny.

Opracowała: p. Barbara Kogut