spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

W zdrowym ciele zdrowy duch!

23 grudnia, 2022

Pod takim hasłem pożegnaliśmy w miniony wtorek Pana Jerzego Dąbrowę, który po wieloletniej pracy w Szkole Podstawowej w Gruszowie Wielkim, podjął decyzję o przejściu na emeryturę.

W tym dniu każdy postarał się założyć strój sportowy, aby wyrazić swoją sympatię i solidarność z Nauczycielem, który edukował i wychował kilka pokoleń mieszkańców Gruszowa oraz z wielką pasją realizował powierzone zadania, przyczyniając się do sukcesów szkoły na szczeblu gminy, powiatu i województwa.

Uczniowie w krótkim, humorystycznym skeczu wyjaśnili czym jest „emerytura” i rozwikłali zagadkę kryjącą się w słowie ZUS. Nie zabrakło również występu czirliderek z klas młodszych i starszych, dedykowanych piosenek oraz wierszy, w których dzieci wyraziły swoją wdzięczność za trud włożony w ich kształcenie.

Dużą niespodzianką dla przyszłego Emeryta okazał się film prezentujący skrót jego pracy zawodowej. Była chwila na refleksję, zadumę, ale też i szeroki uśmiech.

Wzruszającym akcentem pożegnania były własnoręcznie wykonane przez każdą klasę podziękowania, na których uczniowie zostawili mały dowód swojej sympatii i życzliwości dla Pana Jurka w postaci odciśniętych dłoni.

Na zakończenie, przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Bożena Bania złożyła serdeczne podziękowania oraz wyrazy szczególnego szacunku i uznania za długoletnią pracę wychowawczo-dydaktyczną.

Panie Jurku, dziękujemy za każde słowo, życiową mądrość i otwarte serce, życzymy aby dalsze lata upływały w zdrowiu, szczęściu i spokoju, aby wszystkie plany i marzenia spełniły się właśnie teraz, aby znalazł Pan czas dla siebie, czas na realizację swoich pasji.