spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

04 września, 2022

Nowy rok przed nami, wielkich wyzwań czas,
Razem odkrywamy ten wspaniały świat

 

Słowami tej właśnie piosenki 1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Wypoczęci, zrelaksowani i pełni energii powróciliśmy z różnych zakątków świata, by wspólnie stawić czoła nowym wyzwaniom.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 otworzyła msza święta, którą celebrował ks. Marek Synowiec. Wzięły w niej udział dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie, rodzice, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły.

Po nabożeństwie udaliśmy się do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej pan dyrektor – Marcin Jarzwiec – najpierw serdecznie powitał zebranych, a następnie przypomniał wydarzenia z 1 września 1939 roku. Pamięć poległych w II Wojnie Światowej uczciliśmy minutą ciszy.

W dalszej części spotkania mieliśmy możliwość wysłuchania wierszy, które zapewniły nam emocjonalną podróż do historii sprzed 83 lat. Uczniowie podkreślili też jak cenne jest życie w kraju, w którym panuje pokój, a do szkoły można wejść z uśmiechem na ustach i poczuciem pełnego bezpieczeństwa.

Bardzo ważnym i niezwykle radosnym momentem akademii było także uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Dzieci złożyły przed nami wszystkimi przyrzeczenia, a chwilę później zostały pasowane na uczniów szkoły. Następnie wychowawczyni wręczyła wszystkim pierwszoklasistom symboliczne upominki.

Na koniec pan dyrektor przedstawił nowych pracowników szkoły i życzył całej szkolnej społeczności owocnej współpracy. Kiedy po części oficjalnej w sali rozległ się pierwszy dzwonek, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.

Wchodzimy w nowy rok szkolny pełni sił, gotowi do pracy i otwarci na nowe przyjaźnie. Mamy nadzieję, że pozytywnie nastrojeni, wspólnie pokonamy wszystko, co przyniesie nam los.

 

Opracowała: p. Anna Więcek