spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Święto Konstytucji 3 Maja

07 maja, 2024

„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje swojej przyszłości”
Jan Paweł II

30 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się akademia związana z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

To zadanie artystyczne miało na celu rozbudzenie wrażliwości uczniów na święta narodowe oraz kształtowanie odpowiednich postaw patriotycznych. Szkolna społeczność została zaproszona przez uczniów z klasy 7 do udziału w sejmiku uczniowskim, który przeniósł nas w minione czasy, by słowem i piosenką przybliżyć te ważne, historyczne wydarzenia. Tak by data 3 maja 1791r. została zapamiętana przez wszystkich. Konstytucja miała olbrzymie znaczenie. Po upadku Rzeczypospolitej Konstytucja 3 maja stała się symbolem wielkich dokonań i dowodem na to, że można było stworzyć silne, sprawne i nowoczesne państwo. Konstytucja majowa była drugą na świecie, pierwszą w Europie. Całą uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne wykonane przez uczniów klasy 4,5,i 6 pod kierunkiem pani Lucyny Krzanowskiej. Dzięki staraniom uczniów wszyscy przypomnieliśmy sobie istotne wydarzenie z historii naszego kraju, które każdy Polak powinien znać.

Czas akademii stworzył także możliwość do nagrodzenia uczennic z klasy 7, które wzięły udział w konkursie on-line „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ POLAK”. Organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Tematem konkursu były słowa Jana Pawła II: „Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała – dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała…”

Nasze osiągnięcia:
II miejsce –Milena Musiał klasa 7
Wyróżnienie – Julia Kawa klasa 7
Serdecznie gratulujemy!!

Opracowanie p. Ewelina Wątroba