spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

15 października, 2022

Motto: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

 

10 października 2022r. w naszej szkole odbyły się obchody XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Głównym celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki, a w szczególności przypomnienie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Tego dnia uczniowie pod opieką nauczycieli matematyki i opiekuna Samorządu Szkolnego sprawdzali znajomość mnożenia i dzielenia wśród rodziców, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów w szkole. Udali się również na spotkanie z mieszkańcami naszej miejscowości, gdzie dorośli mogli się wykazać znajomością trudniejszych przypadków z zakresu tych działań. Najlepsi mogli zdobyć tytuł Eksperta, a wszyscy nagradzani byli słodyczami. Wrażeń i emocji nie brakowało.

Dodatkowo zostały przeprowadzone konkursy na mistrzowską klasę w zakresie mnożenia i dzielenia. Potyczki o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia odbyły się w dwóch kategoriach, w których zwyciężyli:

kategoria klas 3-5 – klasa 5

kategorii klas 6-8 – klasa 8

Zwycięzcom gratulujemy!

Jesteśmy pewni, że uczniowie przekonali się, że tabliczka mnożenia towarzyszy nam niezależnie od wieku i profesji, a jej znajomość niejednokrotnie ułatwia życie i może być źródłem satysfakcji.

Mamy nadzieję, że udział dzieci w tej imprezie zachęci je do doskonalenia sprawności wykonywania działań z zakresu mnożenia i dzielenia.

Opracowała: p. Marta Gadziała