spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Światowy dzień mycia rąk w przedszkolu

18 października, 2022

W poniedziałek 17 października 2022 roku dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Ideą przewodnią tej kampanii, która została zainicjowana w 2008r. przez UNICEF jest zachęcanie wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki przeciw infekcjom układu pokarmowego i oddechowego.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Mycia Rąk w naszym przedszkolu obchodziliśmy wspólnie z Dniem Higieny Velvet. Dzieci poznały Misia Velvetusia bohatera komiksu opracowanego przez markę Velvet w ramach programu edukacyjnego ,,Rok z higieną Velvet. Higiena dla mnie i dla Planety”.

Miś ,, pokazuje” dzieciom, jak właściwie umyć rączki przy użyciu mydła i ciepłej wody, uświadamia, że wszędzie są obecne zarazki, a codzienne czynności i zabawy wymagają od nas częstego mycia rączek, wyjaśnia też jak dużą rolę odgrywa woda i do czego ją wykorzystujemy w różnych obszarach życia.

Najważniejszym i zarazem najbardziej atrakcyjnym momentem zajęć były oczywiście ,,warsztaty” prawidłowego mycia rąk, które wszystkie przedszkolaki zaliczyły na „szóstkę”.

Wspólnie wykonaliśmy też prace plastyczne promujące mycie rąk. Nie zabrakło również piosenek związanych z czynnościami samoobsługowymi i nawykami higienicznymi.

Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

 

Opracowała: p. Jadwiga Tabor