Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim zorganizowała XIII Edycję Konkursu Literackiego dla uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych Powiatu Dąbrowskiego pod hasłem „Ten zwycięża, kto miłuje”.
Celem konkursu było zachęcanie młodego pokolenia do poznawania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, rozpowszechnianie wartości obywatelskich wśród młodzieży, rozwijanie postaw szacunku dla tradycji szkoły, integracja i współpraca między szkołami oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować utwory poetyckie związane z hasłem konkursu oraz wartościami, którymi kierował się Kardynał Stefan Wyszyński. Inspiracją do napisania wierszy były między innymi takie zagadnienia jak:
miłość jako droga do zwycięstwa,
służba drugiemu człowiekowi,
wiara i wytrwałość w codziennym życiu,
odwaga w czynieniu dobra.
Komisja konkursowa oceniała prace pod względem zgodności z tematyką konkursu, zastosowania języka poetyckiego, oryginalności ujęcia tematu oraz zachowania budowy utworu poetyckiego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za zaangażowanie oraz wysoki poziom nadesłanych prac.
Laureaci konkursu
Kategoria klas IV–VI
I miejsce -Zuzanna Wójcik
II miejsce –Kornelia Warias
III miejsce ex aequo – Milena Zawiłowicz
III miejsce ex aequo – Oskar Kloczkowski
Wyróżnienie –Dominik Rój
Kategoria klas VII–VIII
I miejsce-Martyna Tabor
II miejsce – Natalia Surowiec
III miejsce -Karolina Krawczyk
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów literackich. Wręczenie dyplomów i nagród dla zwycięzców odbędzie się 09.06.2026 r. w czasie akademii z okazji Dnia Patrona.



