spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTOWAŁY 11 LISTOPADA

16 listopada, 2023

Narodowe Święto Niepodległości, to bardzo ważna data dla Polaków. Obchodzimy ten dzień 11 listopada. W tym roku przypadał on w sobotę, więc w naszym przedszkolu obchodziliśmy go już w piątek 10 listopada.

Głównym celem spotkania w obu grupach przedszkolnych było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski. Dzieci recytowały wiersz „Katechizm polskiego dziecka”, oglądały film edukacyjny „Polskie symbole narodowe”, wykonywały prace plastyczne: mapę, godło i flagę Polski. O godz. 11:11 wraz z nauczycielami i wszystkimi uczniami naszej szkoły przedszkolaki zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do akcji „Niepodległa do hymnu”. Korzystając ze słonecznej pogody wyruszyliśmy też na spacer ulicami Gruszowa niosąc biało – czerwone chorągiewki.

Dalsze świętowanie odbywało się w poniedziałek 13 listopada. W tym dniu recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki o Polsce. Z przejęciem i zainteresowaniem oglądaliśmy też akademię przygotowaną przez uczniów klas starszych.

Mamy nadzieję, że ten dzień zapadnie na długo w pamięci naszych „Małych Polaków” i przyczyni się do kształtowania ich patriotycznych postaw.

Opracowanie p. Jadwiga Tabor