spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Pierwszy dzień wiosny w Mieleckim Parku Rozrywki

22 marca, 2024

Dmuchana zjeżdżalnia, małpi gaj, automaty, konsola do gier, zjeżdżalnia pontonowa, symulator jazdy wyścigówką – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały uczniów naszej szkoły w Mieleckim Parku Rozrywki.

Bogaty program imprezy dzieci zaczęły w sali zabaw gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Ci, którzy kochają sport rozwijali swoje sprawności na trampolinie, w małpim gaju oraz grając w mini koszykówkę. Miłośnicy umiarkowanej formy ruchu znaleźli zadowolenie grając w bilarda czy w tenisa stołowego.

Po tak urozmaiconej rozgrzewce, przyszedł czas na wyczekiwane gokarty. Uczniowie podzieleni na grupy wiekowe zostali przeszkoleni najpierw z zasad bezpiecznego poruszania się na torze gokartowym. Chociaż jazda dla niektórych okazała się dużym wyzwaniem o czym świadczyły częste zderzenia czołowe z krawężnikami, to nie zabrakło takich kierowców, którzy ze względu na brawurową i bezbłędną jazdę nie ustępowali mistrzom Formuły 1.

Podczas gdy jedni szlifowali swoje umiejętności za kierownicą, druga część grupy rozwijała swoje sprawności fizyczne z jazdy na wrotkach. Nie było to łatwe zadanie. Liczne upadki mogły zniechęcić, ale dzieci udowodniły, że tak szybko się nie poddają.

Dodatkowo uczniowie brali udział w zabawach ruchowych i zręcznościowych prowadzonych przez animatora. Warto było się starać, bo dla najlepszych przewidziane były nagrody.

Jesteśmy przekonani, że czas spędzony w Mieleckim Parku Rozrywki był dobrze spożytkowany. Wróciliśmy bogatsi o nowe umiejętności i otwarci na nowe wyzwania w przyszłości.

Opracowanie p. Barbara Kogut