spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Ogólnopolski dzień głośnego czytania w przedszkolu

29 września, 2022

29 września 2022 roku – w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

To dzień, który stwarza  okazję do wprowadzenia dzieci w świat bajek, opowiadań, wierszy.W ramach tej akcji przedszkolaków odwiedziła jedna z mam Pani Angelika Pikul, która czytała dzieciom z obu grup wiersze Czesława Janczarskiego z książki pt. ,,Gdzie mieszka bajeczka?”.

Książeczki i wiersze Czesława Janczarskiego towarzyszą dzieciom już od kilku pokoleń i niosą ze sobą ponadczasowe wartości. Czesław Janczarski to postać, która zasługuje na szczególną uwagę. Pracował jako nauczyciel, prowadził w Polskim Radiu audycje poetyckie, był autorem scenariuszy przedstawień teatralnych, a także redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Miś”. Bohaterowie utworów Czesława Janczarskiego stawały się przyjaciółmi dzieci, które cieszyły i pomagały im radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Przedszkolaki wysłuchały następujących wierszy: ,,Deszcz”, ,,Cztery jabłuszka”, ,, Malowany konik”, ,,Babie lato”, ,,Słota”, ,,Latawiec”. Po wysłuchaniu utworów odpowiadały na pytania pań i mamy, bawiły się przy muzyce oraz wykonały pracę plastyczną – jabłuszko.

Mamy nadzieję, że ta akcja zachęci przedszkolaków i  ich rodziców do częstego wspólnego czytania.

 

Opracowała: p. Jadwiga Tabor