spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości w naszym przedszkolu

16 listopada, 2022

,,Jedenastego listopada
uczcić wielkie święto nam wypada.
Polska znów stworzyła jedność,
​odzyskała niepodległość”.

 

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje galowe uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych.

W uroczystej akademii przygotowanej przez grupę starszaków pod kierunkiem pani Teresy Fryz uczestniczyli zaproszeni Rodzice, ksiądz katecheta Marek Synowiec oraz młodsi koledzy i koleżanki z grupy maluchów. Dzieci recytowały wiersze opowiadające historię odzyskania przez Polskę niepodległości, śpiewały piosenki a także zaprezentowały taniec z flagami.

Dokładnie o godz. 11:11 wspólnie w sali przedszkolnej wszystkie przedszkolaki odśpiewały hymn, przyłączając się tym samym do akcji ,,Szkoła do hymnu”.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

 

Opracowała: p. Jadwiga Tabor