spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI W NASZYM PREDSZKOLU

05 kwietnia, 2023

4 kwietnia 2023 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który przypada, co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione książki. Dzieliły się z kolegami i koleżankami informacjami na ich temat, przeglądały książeczki przyniesione przez innych i z ciekawością oglądały znajdujące się w nich kolorowe ilustracje. Następnie przedszkolaki wysłuchały piosenki ,,Książka przyjaciółka” i obejrzały prezentację multimedialną pt. „Jak powstaje książka?” Poznały też zasady, w jaki sposób należy książkę szanować.

W drugiej części spotkania dzieci wysłuchały czytanej przez uczennice klasy VIII baśni Andersena pt. ,,Brzydkie Kaczątko”. Historię kaczątka czytały Kamila Kilian i Patrycja Kijak. Baśń mówiąca o samotności oraz odrzuceniu z powodu inności bardzo podobała się dzieciom. Przedszkolaki we wspólnej dyskusji ustaliły, że tak jak w baśni o kaczątku tak i w codziennym życiu nie należy oceniać innych po wyglądzie zewnętrznym. To bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe. Niestosowne jest też wyśmiewanie innych i szydzenie z nich tylko, dlatego, że ktoś jest brzydszy czy biedniejszy.

Na zakończenie spotkania wszyscy wykonali swoje własne zakładki do książki. Ten dzień minął nam bardzo wesoło i interesująco.

Opracowała: p. Jadwiga Tabor