spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

III Międzypowiatowy Konkurs Geograficzny w Lubczy

03 czerwca, 2024

23 maja 2024 roku odbył się III Międzypowiatowy Konkurs Geograficzny pod hasłem „Ameryka Północna i Ameryka Południowa” dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Lubczy. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Burmistrz Ryglic, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie, Starosta Powiatu Tarnowskiego i Dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie.

Do rywalizacji przystąpiło 27 uczniów ze szkół z terenu powiatów: tarnowskiego, brzeskiego oraz dąbrowskiego. Pytania, jak co roku, przygotowane zostały przez nauczyciela konsultanta z MCDN w Tarnowie Panią Anitę Stinię. Imprezę uświetniły występy dzieci z tamtejszej szkoły, które wprowadziły nas w klimat kultury i obyczajów ludności zamieszkującej kontynenty obu Ameryk.

Po wygraniu szkolnego etapu, naszą szkołę reprezentował w Lubczy Mikołaj Kowal uczeń klasy VII. Mikołaj wykazał się znajomością dużej wiedzy i umiejętności dotyczących obu kontynentów.

Dziękujemy mu za włożony trud w przygotowanie się do konkursu i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Opracowanie p. Marta Gadziała