spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej już za nami

17 kwietnia, 2023

13 kwietnia 2023r. w Centrum Polonii– Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W zmaganiach wzięło udział 36 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego, w trzech kategoriach wiekowych. Młodzi ludzie zmierzyli się z pytaniami obejmującymi szeroki zakres wiedzy między innymi z profilaktyki pożarowej, historii pożarnictwa, działań ratowniczo-gaśniczych, czynności kontrolno-rozpoznawczych z zakresu ochrony przeciwpożarowej, działalności strażaków oraz przepisów i umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa, a także zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą w części pisemnej i ustnej. W pierwszym etapie eliminacji rozwiązywali pisemny test, odpowiadając na 30 pytań, po którym nastąpił etap ustny, do którego przystąpili najlepsi z części pisemnej. W tej części uczestnicy odpowiadali na wylosowane 3 pytania.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice Milena Musiał z klasy VI oraz Angelika Ruman z klasy VIII– zwyciężczynie etapu gminnego. Dziewczęta wzięły udział w II grupie wiekowej (klas V-VIII).

Pragniemy poinformować, że Angelika Ruman zdobyła III miejsce w tym etapie konkursu.

Uczennicom dziękujemy za pracę i reprezentowanie naszej szkoły, a Angelice serdecznie gratulujemy sukcesu.

Opracowała: p. Marta Gadziała