spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Edukacja z wojskiem

25 maja, 2026

„Edukacja z wojskiem” to 6-tygodniowy program edukacyjno-obronny, który był przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Polegał na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Nasza szkoła przystąpiła do programu, w ramach którego odbyły się 3-lekcyjne szkolenia łączące teorię i praktykę. Zawierały treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.

Wojskowi szkoleniowcy przekazali wiedzę i umiejętności w sposób ciekawy, praktyczny i dostosowany do wieku uczniów.