spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Dzień Rodziny 2024

07 czerwca, 2024

W środę, 4 czerwca odbył się Dzień Rodziny, który już na stałe wpisał się w tradycje naszej szkoły.

W klimat imprezy wprowadziła wszystkich zainteresowanych rozgrzewka taneczna, którą poprowadziła Pani Natalia Burzec. Pomimo że zadanie nie było łatwe, dzieci nie poddawały się i wytrwale szlifowały swoje umiejętności.

W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło konkursów sprawnościowych, artystycznych i intelektualnych. Uczniowie klas 1-8, podzieleni na grupy, wykonywali zadania sprawdzające różny wachlarz ich umiejętności. Wśród nich znalazło się kopanie do bramki z zawiązanymi oczami, kręgle, malowanie twarzy, tor przeszkód, składanie słów piosenki po wcześniejszym jej wysłuchaniu czy układanie „wakacyjnych słów” na czas. Dużo frajdy sprawiło uczniom wspólne śpiewanie przy dźwiękach gitary. To zadanie było doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych i prezentacji swoich umiejętności wokalnych.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się konkursy i zabawy przygotowane przez OSP w Gruszowie Wielkim. Najmłodsi mogli pokonać tor przeszkód i spróbować własnych sił w trafianiu do celu za pomocą hydronetki wodnej, natomiast starsi rozwijali i zwijali węża strażackiego, zakładali ubrania bojowe na czas oraz przeprowadzali ewakuacje rannego na desce ortopedycznej. Dodatkowo, w tym gorącym dniu dużo uciechy sprawiły wszystkim krótkie, orzeźwiające prysznice wężem strażackim.

W trakcie pikniku gościliśmy również funkcjonariuszy KPP z Dąbrowy Tarnowskiej, którzy sprawdzali wiedzę dzieci z zakresu przepisów ruchu drogowego, jak również organizowali konkurencje sprawnościowe, wśród których znalazł się bieg z przeszkodami w kamizelce kuloodpornej.

Dopełnieniem imprezy była mała gastronomia, a w niej popcorn, frytki, wata cukrowa, gofry i pieczone kiełbaski.

Dziękujemy OSP w Gruszowie Wielkim za ufundowanie nagród i pomoc przy organizacji pikniku oraz rodzicom, którzy chętnie stawili się do pomocy i zadbali o atrakcje kulinarne w tym dniu.

Opracowanie p. Barbara Kogut