spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Dzień Patrona 2024

06 czerwca, 2024

O niezwykłej wartości duchowego dziedzictwa Kardynała Stefana Wyszyńskiego nie trzeba nikogo przekonywać. Patronat tak wyjątkowej osoby jest wyzwaniem dla całej społeczności naszej szkoły. Każdego roku, przygotowując obchody Dnia Patrona, inspirujemy się słowami Prymasa Tysiąclecia. W tym roku hasłem przewodnim była następująca jego myśl: „Ludzie mówią: „czas to pieniądz”, a ja wam mówię: czas to miłość!” Na tych słowach właśnie oparliśmy organizowane przez nas konkursy – plastyczny i literacki oraz część artystyczną akademii.

Ten uroczysty dzień jak co roku rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez ks. Marka Synowca. Wygłoszona przez niego homilia była doskonałym preludium do dalszego świętowania. Po liturgii uczniowie, rodzice i nauczyciele szkoły uczestniczyli w okolicznościowym apelu. Podczas części oficjalnej pan dyrektor Marcin Jarzwiec przywołał dzień nadania imienia naszej szkole, a następnie wręczył nagrody zwycięzcom wspomnianych wcześniej konkursów.

Część artystyczna koncentrowała się wokół słów „Czas to miłość!”. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym w obrazowy sposób pokazali, że żyjąc w ciągłym pędzie i gonitwie za rzeczami materialnymi, można bezpowrotnie utracić to, co w życiu najważniejsze – wzajemną miłość, szczególnie w rodzinie. Jesteśmy przekonani, że słowa naszego patrona są dla nas wszystkich bezcennym i ponadczasowym drogowskazem. Podążanie za jego wskazówkami motywuje do pracy nad sobą, a przede wszystkim zachęca do zauważenia drugiego człowieka i pokochania go takiego, jakim jest.

Opracowanie p. Anna Więcek