spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Dzień Matematyki

24 marca, 2023

17 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki, którego hasłem przewodnim w tym roku było: „Matematyka dla każdego”. Ta dziedzina nauki nie musi kojarzyć się tylko z trudnymi obliczeniami i niezrozumiałymi zadaniami tekstowymi, dlatego dobrą metodą na jej polubienie są różnego rodzaju turnieje i łamigłówki, które ćwiczą umysł oraz uczą logicznego myślenia, a są zarazem wartościową rozrywką.

W naszej szkole z tej okazji były organizowane konkursy matematyczne, w których uczniowie mogli wykazać się kreatywnością, sprawnością rachunkową, logicznym myśleniem oraz wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w zorganizowanej imprezie. Młodsze dzieci z klas I-III kodowały przygotowane wcześniej kolorowe obrazki według określonych reguł. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w potyczkach matematycznych w grupach 2-osobowych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V i VI-VIII. Wśród zadań znalazło się domino matematyczne, sudoku, czy też łamigłówki, w których należało wykazać się sprytnymi rachunkami, a nawet sprawnościami manualnymi i estetyką wykonywania prac. W tym dniu również uczniowie i nauczyciele mogli spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zadań, które przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

W konkursach najlepszymi uczniami byli:
– w kategorii klas IV-V:
Weronika Gizińska i Julia Kulig /klasa V/ – I miejsce
Daria Rzeźnik i Amelia Sadko /klasa V/ – II miejsce
Karol Urban i Jakub Szwiec /klasa V/ – III miejsce

– w kategorii klas VI-VIII:
Patrycja Kijak i Zuzanna Musiał /klasa VIII/ – I miejsce
Julia Kawa i Milena Musiał /klasa VI/ – II miejsce
Bartłomiej Mosik i Filip Rokita /klasa VII/ – III miejsce

Była to świetna zabawa, z jednej strony ucząca logicznego myślenia, czy współpracy w grupach, a z drugiej strony przełamująca podejście do przedmiotu. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem i dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji oraz rozbudził w nich ducha rywalizacji.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach, a zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Opracowała: p. Marta Gadziała