spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

DZIEŃ FLAGI I ŚWIĘTO NARODOWE 3 MAJA W PRZEDSZKOLU

30 kwietnia, 2023

28 kwietnia uroczyście obchodziliśmy Majowe Święta w naszym przedszkolu.

W tym wspaniałym czasie dzieci kształtowały postawy i treści patriotyczne, szacunek dla własnego kraju i poczucie tożsamości narodowej. Ponadto przedszkolaki – zwłaszcza młodsza grupa – poznały i rozwijały zainteresowania symbolami narodowymi.

Dzieci w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Starszaki recytowały wiersze: „Barwy ojczyste”, „Katechizm polskiego dziecka”, wspólnie zaśpiewaliśmy też piosenkę ,,Nasza flaga”.  Starsze dzieci wykonały z tej okazji godło z kółek origami, a młodsze przedszkolaki miały za zadanie ułożyć z rączek flagę Polski. Później obie grupy wyruszyły z flagami na spacer ulicami Gruszowa Wielkiego.

Po powrocie do przedszkola wszyscy wzięli udział w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klas starszych naszej szkoły.

Ten dzień był dla przedszkolaków wspaniałą okazją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna. Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat.

Opracowała: p. Jadwiga Tabor