26 maja w naszej szkole odbył się projekt edukacyjny- „Debata” skierowana do uczniów klas VII i VIII. Zajęcia poświęcone były tematyce alkoholu i jego wpływu na człowieka.
Podczas spotkania młodzież mogła dowiedzieć się, z czego produkowany jest alkohol, właściwości jakie posiada, gdzie się go wytwarza oraz do czego bywa wykorzystywany. Uczniowie poznali również konsekwencje zdrowotne i społeczne związane z jego spożywaniem.
Na zakończenie uczestnicy zostali podzieleni na grupy i przygotowali własne projekty. Jedna grupa opracowała temat dotyczący skutków spożywania alkoholu, natomiast druga przedstawiła jego zastosowania i wpływ na życie ludzi.
Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. W przygotowanych pracach można było zobaczyć wiele ciekawych ilustracji, a także dużo merytorycznej wiedzy.
Najważniejszym celem zajęć było uświadomienie młodzieży, że sięganie po alkohol w młodym wieku może być bardzo szkodliwe i negatywnie wpłynąć na zdrowie oraz przyszły rozwój.
Opracowanie p. Anna Basta















