spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

9 medali w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej

10 października, 2022

07.10.2022 r. na stadionie MLKS „Dąbrovia” w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej. W zawodach uczestniczyli uczniowie z 7 szkół podstawowych: Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Szczucina, Luszowic, Olesna, Bolesławia, Nieczajny Górnej i Gruszowa Wielkiego. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Kijowska, Anna Żelazny, Jowita Kot, Karol Gagatek, Jakub Zych, Mateusz Kupiec, Wojciech Kupiec, Tomasz Kupiec, Wojciech Podosek, Robak Daniel, Przemysław Dworak z kl. VIII oraz Milena Żurawska, Oliwia Michalczyk, Maja Zbierzkowska, Filip Banaś, Bartłomiej Mosik, Tomasz Klęczar, Łukasz Dudek i Filip Rokita z kl. VII. Zawody zakończyły się dużym sukcesem naszych reprezentantów, którzy zdobyli 9 medali.

 

2 złote: Karol Gagatek – bieg na 100m, Wojciech Kupiec – rzut oszczepem.

3 srebrne: Karol Gagatek – skok w dal, Jowita Kot – rzut oszczepem i sztafeta 4x100m dziewcząt w składzie: Aleksandra Kijowska, Kot Jowita, Oliwia Michalczyk i Maja Zbierzkowska.

4 brązowe: Aleksandra Kijowska – bieg na 100m, Milena Żurawska – pchnięcie kulą, Wojciech Podosek – skok w dal i sztafeta 4x100m chłopców w składzie: Karol Gagatek, Wojciech Kupiec, Wojciech Podosek i Jakub Zych.

Wysokie miejsca zasługujące na uwagę to: 4 miejsce Jakuba Zycha w biegu na 300m, 5 miejsce Oliwii Michalczyk w pchnięciu kulą, 5 miejsce Filipa Banasia w biegu na 1000m, 7 miejsce Daniela Robaka w biegu na 300m.

Medaliści awansowali do Finału Wojewódzkiego, który w tym roku ze względu na oszczędności finansowe MSZS w Krakowie został odwołany i się nie odbędzie. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze. Gratulujemy!

Opracował: p. Jerzy Dąbrowa