spgruszow@wp.pl 14 642 39 39

Aktualności

Dzień Rodziny

04 czerwca, 2023

Miniony czwartek był okazją do świętowania Dnia Dziecka połączonego z Dniem Matki i Ojca oraz Dniem Rodziny.

Po występach klas I-III, uczniowie zaprezentowali swoje talenty w konkursie „W tym jestem dobry”. Były układy akrobatyczne, taneczne, prezentacje wokalne, instrumentalne, a nawet scenka kabaretowa. Różnorodność występów oraz wysoki poziom wykonania sprawił, że publiczność świetnie się bawiła, a jury stanęło przed trudnym wyzwaniem jakim był wybór laureatów.

Dużą niespodzianką dla najmłodszych było przygotowane specjalnie dla nich przez starszych kolegów przedstawienie „Kopciuszek.” Mistrzowsko odegrane role, ciekawe akcenty muzyczne oraz perfekcjonalna choreografia złożyły się na długie i gromkie brawa widowni.

W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło konkursów sprawnościowych. Uczniowie klas 4-8, podzieleni na grupy, wykonywali zadania sprawdzające różny wachlarz ich umiejętności. Było to między innymi bandażowanie kończyn, slalom z zawiązanymi oczami, bieg z przeszkodami, „Jaka to melodia”, czy układanie puzzli na czas. W tym samym czasie najmłodsi prezentowali swoje umiejętności plastyczne malując motywy wakacyjne na folii.

Dopełnieniem tego dnia była mała gastronomia, wśród której nie zabrakło popcornu, waty cukrowej, gofrów i pieczonych kiełbasek.

Dziękujemy Zakładowi Piekarniczo –Cukierniczemu Sokołowski za ufundowanie pieczywa oraz rodzicom, którzy chętnie stawili się do pomocy i zadbali o atrakcje kulinarne w tym dniu.

Opracowała: p. Barbara Kogut